Militaire oefening in de regio van 15 t/m 25 september
Van maandag 15 tot en met donderdag 25 september 2025 voert het Ministerie van Defensie een militaire oefening uit in en rondom de gemeente West Betuwe. De militairen trainen hun verkenningsgroepen in het gebied tussen Lexmond, Beesd, Amerongen, Tiel, Rhenen en Ochten.
Hoe verplaatsen zij zich
Daarbij gebruiken zij openbare wegen, paden en terreinen. Zij verplaatsen zich te voet en met voertuigen (Fenneks en Amaroks). De militairen zijn wel bewapend maar gebruiken géén (oefen)munitie. In het weekend oefenen zij niet en er is geen hinder voor verkeer.
Onverhoopt schade
Defensie doet er alles aan om schade te voorkomen. Mocht er onverhoopt toch schade ontstaan, dan kunt u dit melden bij het Ministerie van Defensie via jdvclaims@mindef.nl. Vermeld daarbij zoveel mogelijk gegevens zoals Eenheid, kenteken voertuig, datum en tijd, plaats, soort schade enzovoort.